TR EN

Psikoloji lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi’nde iyi bir ortalama ile tamamladı. Lisans eğitimi tamamlanmadan önce İskenderun Özel Gelişim Hastanesi’nde Klinik Psikolog Gamze UYGUN’un yanında gönüllü staj yapmıştır. Çukurova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ( BALCALI); çocuk ruh sağlığı hastalıkları, yetişkin ruh sağlığı ve hastalıkları ,çocuk nöroloji bölümü ve yetişkin/çocuk klinik serviste (yatış gerektiren hasta) stajını tamamlamıştır. Son sınıfta Pedagojik Formasyon (1 yıl) eğitimini tamamlayıp Fazilet Kibritoğlu Ortaokulu’nda 6 ay boyunca staj yapmıştır.

Eğitim hayatı boyunca birçok alana dayalı seminerler, kongreler ve sempozyumlara katılmıştır (sertifikalar mevcut). Kongreler arasında 21. Ulusal Psikologlar Kongresi, EMSA (Avrupa Tıp Öğrencileri Derneği Onaylı) 3.Ulusal Psikiyatri Kongresi bulunmaktadır. Psikologlar kongresinde yer alan “depresyon ve çocukluk” çalışma grubuna katılmıştır (belgesi mevcuttur). Nevin DÖLEK’ten “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi’ ve “Yas Terapi”si eğitimini almış ve sertifikasını almıştır.

Uygulayıcı olarak Fundem Ece Erdem’den “Oyun Terapisi Uygulayıcı” eğitimini almıştır ayrıca projektif- objektif testler eğitimini almış sertifika almaya hak kazanmıştır. Bölüm eğitimlerinin dışında pek çok farklı alanda profesyonel olarak sosyal sorumluluk almıştır. ( Otizm ve Spor festivali, Otizm Rehabilitasyon Merkezi, Toplum Gönüllüleri, TEMA, LÖSEV). Yabancı dilini Amerika Birleşik Devletleri’de 5 ay çalışarak iyi bir seviyeye taşımıştır.